I AKREDITUAR
UNIVERSITETI NDËRKOMBETAR I STRUGËS – MAQEDONI.

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë ka nënshkruar “Marrëveshje bashkëpunimi në fushën arsimit dhe të kërkimit shkencor” me Universitetin Ndërkombëtar të Strugës-Maqedoni. Përmes kësaj marrëveshje bashkëpunimi është vendosur shkëmbimi i stafit akademik, veprimtari të përbashkëta promovuese dhe marketingu, shkëmbimi i planeve dhe i programeve mësimore-shkencore, krijimi dhe zhvillimi i projekteve të përbashkëta kërkimorë shkencore, shkëmbim në fushën e botimeve të të dy institucioneve, etj.

Gjithashtu, ne bazë të kësaj Marrëveshjeje Bashkëpunimi, Universiteti Ndërkombëtar i Strugës i jep të drejtën e organizimit të studimeve e të Programeve Pasuniversitare, të nivelit Master, Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, në këto drejtime :

1. Ekonomi dhe Biznes
  2. Menaxhim Financiar
  3. Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe Diplomaci
  4. Jurisprudencë
  5. Kriminalistikë dhe Detektivë.

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë merr përsipër që të realizojë leksionet dhe të gjitha format e tjera të mësimdhënies në këtë cikël studimesh, organizimin e provimeve si edhe organizimin e mbrojtes së tezës së masterit të kandidatëve të studimeve master (pasuniversitare), dhe si rezultat, studentët, në përfundim të studimeve pajisen me diplomë të nivelit të dytë ‘’Master’’.

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë

Adresa: