Home > Njoftime > Njoftime të përgjithshme

“Mbi përzgjedhjen e studentëve pjesë e Klinikës Ligjore MESDHETARI”

Të nderuar studentë të FSHJMN,

Klinika Ligjore “Mesdhetari”, mbas nënshkrimit të“Marrëveshjes së Bashkëpunimit
për Dhënien e Ndihmës Juridike Falas”,hap zyrtarisht procesin e përzgjedhjes së studentëve të rinj që do të jenë pjesë e stafit të Klinikës Ligjore nën mbikqyrjen e pedagogëve të këtij fakulteti.

Angazhimi i studentëve do të përqëndrohet në studimin e case study konkret,
trajnimeve nga ekspertë të drejtësisë, trajtimin e çështjeve konkrete duke dhënë
opinione ligjore për individët kërkues të ndihmës juridike falas, kryerjen e praktikave
mësimore pranë Klinikës Ligjore por edhe, mbi bazë të një përzgjedhje të dytë, edhe pranë
Drejtorisë së Ndihmës Juridike Falas dhe/ose OJFve apo organizmave të tjera me të cilat
kjo e fundit ka marrëveshje.

Studentët që dëshirojnë të jenë pjesë e kësaj klinike, duhet të dërgojnë brenda datës
01.02 .2021, një kërkesë të shoqëruar nganjë letër e shkurtër motivimi në
adresat e emailit: fionatako@umsh.edu.al; ardita.buna@umsh.edu.al

Studentët e përzgjedhur do të njoftohen nominalisht brenda datës 05.02.2021.