Home > Njoftime > Njoftime të përgjithshme

Programi i Konferencës Shkencore Ndërkombëtare

"Politika e SHBA në Ballkanin Perëndimor"
28 - 29 Tetor 2019
Hotel Tirana International
Universiteti Mesdhetar i Shqiperise
Tiranë, Shqipëri

"Politika e Jashtme e SHBA në një botë që ndryshon"
Seanca plenare në Hotel Tirana International 10:30 - 13:00
28 Tetor 2019

Temat kryesore:

• Politika e jashtme e SHBA në një sistem ndërkombëtar dinamik.
  • Rajoni i Ballkanit Perëndimor midis ndikimit të historisë dhe sfidat e epokës moderne.
  • Kontributi i politikës së jashtme Amerikane në stabilitetin dhe sigurinë e Ballkanit Perëndimor.
  • Bashkëpunimi i SHBA dhe BE për procesin e integrimit të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së.

Dokumenta bashkëngjitur