Home > Aktivitete > Aktivitete 2020

Koronavirus, Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë ndihma për 40 familje në nevojë

Solidariteti nuk të varfëron. Themeluesi i Universitetit Mesdhetar të Shqiperisë, Akademik, Prof. Dr Anastas Angjeli, në emër të Universitetit Mesdhetar të Shqiperisë, ju bashkua nismës për  të ndihmuar 40 familje në nevojë. Këto ditë në karantinë, shkaktuar nga pandemia e Koronavirusit duhet të jemi më pranë njëri- tjetrit me vepra, përkushtim e dhembsuri! Studentët e UMSH-së u bënë pjese e kësaj nisme pozitive, në kete kohë  të vështirë për të gjithë.