Home > Jeta sociale studentore > Aktivitete studentore

Ministrja e Arsimit nē stendën e Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë nē Panairin “Work and Study"

Ministrja e Arsimit,Rinisë dhe Sporteve,Lindita Nikolla sot nē stendën e Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë në Panairin “Work and Study”. Plot 85% e studentëve që kanë përfunduar studimet në UMSH,janë të punësuar!Sepse në 3 fakultetet tona programet e studimit i përshtaten më së miri tregut të punës.Këshilli studentor në aksion.Përgjegjshmëri maksimale për të prezantuar denjësisht Universitetin Mesdhetar të Shqipërisë në panairin “Work and Study”