Home > Aktivitete > Aktivitete 2020

Marrëveshja mes dy Universiteteve, themeluesi i Universitetit Mesdhetar pret ambasadorin e Ukraines

Themeluesi i Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë, Akademik, Prof. Dr Anastas Angjeli, priti sot në  në nje takim,ambasadorin e Republikës  së Ukrainës Shkëlqesinë e Tij, Z. Volodymyr Shkurov. Gjatë takimit miqësor u diskutua për marrëdhëniet  dypalëshe midis dy vendeve në përgjithësi dhe veçanërisht për marrëdhëniet në fushën e edukimit,në arsimin e lartë  dhe konkretisht për realizimin e marrëveshjes midis Universitetit Mesdhetar të Shqipërisë dhe National Aviation University, të Ukrainës. Dy Universitetet, do të bashkëpunojnë në disa fusha, ku në  fokus do të jetë shkëmbimi i stafit akademik dhe studentëve, organizmimi dhe implementimimi i projekteve të përbashkëta dhe shkëmbimi i informacioneve në fushën e kërkimit shkencor. Nga ana tjetër, do të bashkëpunohet për shkëmbimin e publikimeve të ndryshme si dhe organizimin e aktiviteteve  të përbashkëta si webinaret, seminaret e konferencat.