Home > Njoftime > Njoftime të përgjithshme

Testi i gjuhës angleze TOEIC® L&R - 26 Mars 2020

Ju njoftojmë se në Universitetin Mesdhetar të Shqipërisë, ditën e ENJTE, datë 26 Mars 2020, ora 17:00 do të zhvillohet testi i gjuhës angleze TOEIC L & R.

Procedura që duhet të ndiqni është kjo:

Bëni Regjistrimin online në  https://sta-edu.com/ registration/ nga i cili do të pajiseni me një Kod aplikimi (12 karaktere).

Pasi të keni plotësuar formularin e aplikimit online, ju duhet të printoni email e konfirmimit të regjistrimit tuaj.

Me email e printuar ju do të shkoni të bëni pagesën prej 119 Euro pranë Bankës Credins . “Pagesë për Toeic L&R / Kodi Aplikimit.

Të gjithë ju që do t’i nënshtroheni këtij testimi duhet të konfirmoni pjesëmarrjen tuaj në testim edhe pranë Sekretarisë Mësimore.

Nëse ju nuk i nënshtroheni këtij testi do të humbisni të drejtën për t’u diplomuar.

Ju lutemi, jepini rëndësinë e duhur këtij testi.

Në adresën www.english-test.net/toeic do të gjeni disa teste përgatitore.

Marrëdhënieve Ndërkombëtare